Lajme

 • Recommand Blue Classic Flower Design Pattern Melamine Cutlery Set

  Rekomandoni Set takëmesh melamine me model me dizajn lulesh klasike blu

  Kjo është Xiamen Bestwares Enterprise Corp., Ltd Ne jemi furnizues melamine dhe fibra bambuje enë tavoline që nga viti 2001. Ne jemi fabrika dhe tregtimi combo.Our fabrika auditimit të kalojë si SEDEX. shtyllë, BSCI, Walmart, Target, Disney dhe kështu me radhë.Ndodhet në qytetin Zhangzhou, i cili afër Xiamenit. Duhen rreth 45 ...
  Lexo më shumë
 • Classification of raw materials for melamine tableware

  Klasifikimi i lëndëve të para për enët e tavolinës melamine

  Enët e tavolinës melamine janë bërë nga pluhuri i rrëshirës melamine duke u ngrohur dhe derdhur.Sipas proporcionit të lëndëve të para, kategoritë kryesore të tij ndahen në tre klasa, A1, A3 dhe A5.Materiali melamine A1 përmban 30% rrëshirë melamine, dhe 70% e përbërësve janë aditivë, niseshte, etj.
  Lexo më shumë
 • Is melamine tableware harmful to the body?

  A janë të dëmshme për organizmin enët e tavolinës melamine?

  Në kohën e kaluar, enët e tavolinës melamine janë hulumtuar dhe përmirësuar vazhdimisht, dhe gjithnjë e më shumë njerëz po e përdorin atë.Përdoret gjerësisht në hotele, restorante të ushqimit të shpejtë, dyqane ëmbëlsirash dhe vende të tjera.Megjithatë, disa njerëz janë skeptikë në lidhje me sigurinë e melaminës ...
  Lexo më shumë
 • The tableware in the family restaurant cannot be broken

  Enët e tavolinës në restorantin familjar nuk mund të prishen

  Tani gjithnjë e më shumë restorante përdorin një lloj enësh tavoline plastike, e cila quhet enë tavoline melamine.A keni parë që zakonisht shihni sende të rënda qeramike që shfaqen gjithnjë e më pak në restorantet familjare kur mblidheni së bashku?Pse gjithnjë e më shumë restorante të zakonshme...
  Lexo më shumë