Пластичен дизајн на сафлауер златен модерен елегантен меламински елегантен сет за домашна вечера

Краток опис:

Модел бр.: комплет за вечера од меламин со црвена шема (2)


Детали за производот

Детали за производи

Ознаки на производи

Вовед

Овој сет вклучува чип и натопи од 13 инчи, чинија од 8 инчи и 10 инчи, сад за супа од 8 инчи со дизајн на сад за натопи во центарот.

Овој комплет меламински прибор за јадење го прифаќа процесот на налепници, материјалите и процесите се нетоксични и безопасни, а висококвалитетните материјали се избрани за да го придружуваат здравјето на корисниците, а материјалите се еколошки.Целокупниот дизајн на садовите е испреплетен со црвена и жолта боја, а прекрасните дезени привлекуваат око.Белата позадина изгледа светла и нагоре, отворајќи добро расположение за целиот ден.Светло зелениот прстен е дизајниран околу цветот во центарот, одвојувајќи ја внатрешната и надворешната страна на производот, дополнително демонстрирајќи го слоевитоста на производот и збогатувајќи го чувството за прогресија на целокупниот дизајн.Жолтиот цвет се наоѓа во центарот на садовите, црвениот стомак, а златните ливчиња со шест ливчиња цветаат за да покажат виталност.Обрасците на златните и црвените листови околу садовите од меламин формираат радиоактивен кружен дизајн.Дизајнот на сет за садови од меламин, како бојата на сонцето, им носи на луѓето топло и топло чувство.

Површината на садовите за маса е нежна и сјајна, а лесно се чисти.Дури и ако тешкото масло, тешката сол и разните сосови останат на површината на садовите со меламин, може лесно да се исчистат.Садот за јадење е нежен и тркалезен, а надворешниот црвен удар е нежен и природен.

За чинии и чинии, дизајнот со бранови на вода, концентричните кругови се напластени еден врз друг, што има и анти-лизгачка функционалност и естетски својства, давајќи различна естетика при послужување на храната.Елегантната декорација ја истакнува убавината на времињата, а удобноста на срцето е душата на новите садови.

Опис на производот

Име на производ: Пластичен дизајн на сафлауер златен модерен елегантен меламински елегантен сет за домашна вечера
Сертификација: SEDEX 4PILLAR,BSCI,TARGET,WAL-MART,LFGB
Модел: Сет за вечера од меламин (2)
Опис: 2002,27,8xH2,5cm;2001,Dia22,6xH2,3cm;

3201, Dia18,5xHocm;

3098, дијаметар 30 x 10 см;

Прилагодено

Материјал: 100% меламин,
Печатење: Бело/боен материјал со налепница, еднобојна.
Приспособено: OEM и ODM се добредојдени
Детали за пакување: Кафено големо пакување, бело големо пакување, бела кутија, кутија во боја, прозорец кутија, кутија за блистер, дисплеј
MOQ: сет од 500
Масовно време на водство: 30-45 ден по потврдениот примерок
Употреба: 1) Секојдневна употреба;2) Храната содржи;3)Пикник;4)подарок;5) Промотивно
Додатни информации: 1) Различни дизајни
2) Нетоксична и издржлива употреба; издржлив на киселина.
3) Отпорен на топлина
4) Одделение за храна, може да ги исполни сите тестови за ниво на безбедност на храна
Примерок за време на водство: 5-7 дена за нормална мувла, само нов дизајн

Забележете

1. Овој меламински прибор за јадење не се крши лесно, но ако природната висина надмине 2 метри или намерно се скрши за време на тестот, ќе се оштети.

2. Не допирајте отворен пламен и не ставајте го во рерната.Не се препорачува греење со микробранова печка.

3. Може да се стави во фрижидер за употреба, а температурата на фрижидерот за домаќинство е во опсегот на употреба.

4. Ве молиме користете неутрален детергент при перење.

5. Може да се мие во машина за садови.

6. Овој меламински прибор за јадење не може да се стави во садот за готвење на пареа, но може да се користи за држење на храната печена во садот на пареа.

7. Садовите од меламин може да избледат и да се истрошат по долготрајно користење неколку години, што е нормална појава и нема да предизвика опасност за вашето тело.

8. Кога садовите од меламин се испукани или деформирани, престанете да ги користите и заменете ги со нови садови.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Налепница: CMYK печатење

  Употреба: Хотел, ресторан, Домашна секојдневна употреба прибор за маса од меламин

  Ракување со печатење: Филмско печатење, печатење со свилен екран

  Машина за миење садови: Безбедно

  Микробранова печка: Не е погодна

  Лого: Прилагодено прифатливо

  OEM & ODM: Прифатливо

  Предност: Пријателски за животната средина

  Стил: Едноставност

  Боја: Приспособена

  Пакет: Прилагодено

  Масовно пакување/политорба/кутија во боја/бела кутија/пвц кутија/кутија за подароци

  Место на потекло: Фуџијан, Кина

  MOQ: 500 комплети
  Пристаниште: Фужоу, Ксијамен, Нингбо, Шангај, Шенжен..

  Поврзани производи