Пластичен аква-син цветен дизајн Модерен Најпродаван сет на елегантен дом за вечера од меламин

Краток опис:

Модел бр.: комплет за вечера од меламин со црвена шема (2)


Детали за производот

Детали за производи

Ознаки на производи

Вовед

костум со сина шема
Овој сет вклучува чинија од 8 инчи и 10 инчи, чинија за супа од 8 инчи.Вообичаено 4 парчиња од секој тип на прибор за јадење се продаваат како комплет.

Овој комплет за јадење од меламин има неправилни брановидни рабови.Целиот е приближно правилен кружен дизајн со брановидни рабови.Дизајнот на внатрешниот ѕид ја имитира текстурата на рачно изработеното железо, а безбројните текстури на чекан се уште поуникатни и поеклектични.Иако дизајнот прифаќа неправилни флуктуации, целокупниот дизајн сè уште е во многу избалансиран дизајн, а центарот на гравитација на садовите за маса е сè уште во центарот на гравитација и нема да има феномен на поместување.Без да влијаете на висината на редење на приборот со иста форма, можете нормално да ги редите приборот со иста големина, како што е прикажано на нашата референтна слика.

Овој комплет меламински прибор за јадење го прифаќа процесот на налепници, дури и под неправилната мулти-рефракциона површина, сепак постигнува помалку набори и бранови и ја враќа убавината на дизајнот во најголема мера.Материјалите и процесите се нетоксични и безопасни, висококвалитетните материјали се избрани за да го придружуваат здравјето на корисниците, а материјалите се еколошки.

Целокупниот дизајн на овој комплет сини садови е заснован на небесно сино и украсен со аква сина и смарагд зелена боја.Сината во целина изгледа мирно и атмосферско, а комбинацијата на експанзивни и неправилни форми открива егзотични вкусови.Портокаловиот шаблон за обвивка додава слој на детали, делејќи ги внатрешните и надворешните слоеви на плочата.Синиот дизајн на ливчиња кој го истакнува центарот визуелно го истакнува центарот и дава чувство на влијание.Дизајнот на зелените листови на периферијата го балансира целокупниот тон, правејќи го целокупниот дизајн комбинација на стабилност и живост, создавајќи чувство на динамична рамнотежа.Темно синиот периферен удар го прави целиот дизајн на плочата се стеснува, но не се шири нанадвор, покажувајќи воздржаност во публицитетот, покажувајќи ја дарежливата и богата конотација на корисникот.

Овој сет на садови од меламин, садовите за јадење имаат сјајна површина, а неправилната рефлектирачка површина ја прекршува рефлектираната светлина од повеќе агли.Но сепак лесно се чисти.Без разлика дали некој сос или остатоци од храна остануваат на површината на садовите со меламин, може лесно да се исчистат.Има и анти-лизгачка функционалност и естетски својства, давајќи различна естетика при послужување на храната.Елегантната декорација ја истакнува убавината на времињата, а удобноста на срцето е душата на новите садови.

Опис на производот

Име на производ: Пластичен аква-син цветен дизајн Модерен Најпродаван сет на елегантен дом за вечера од меламин
Сертификација: SEDEX 4PILLAR,BSCI,TARGET,WAL-MART,LFGB
Модел: Сет за вечера од меламин (3)
Опис: BTH838, Dia27,5xH2,5cm;BTH837,Dia22,2xH2cm;

BTH836, Dia16,4xH6,4cm; Прилагодено

Материјал: 100% меламин,
Печатење: Бело/боен материјал со налепница, еднобојна.
Приспособено: OEM и ODM се добредојдени
Детали за пакување: Кафено големо пакување, бело големо пакување, бела кутија, кутија во боја, прозорец кутија, кутија за блистер, дисплеј
MOQ: сет од 500
Масовно време на водство: 30-45 ден по потврдениот примерок
Употреба: 1) Секојдневна употреба;2) Храната содржи;3)Пикник;4)подарок;5) Промотивно
Додатни информации: 1) Различни дизајни
2) Нетоксична и издржлива употреба; издржлив на киселина.
3) Отпорен на топлина
4) Одделение за храна, може да ги исполни сите тестови за ниво на безбедност на храна
Примерок за време на водство: 5-7 дена за нормална мувла, само нов дизајн

Забележете

1. Овој меламински прибор за јадење не се крши лесно, но ако природната висина надмине 2 метри или намерно се скрши за време на тестот, ќе се оштети.

2. Не допирајте отворен пламен и не ставајте го во рерната.Не се препорачува греење со микробранова печка.

3. Може да се стави во фрижидер за употреба, а температурата на фрижидерот за домаќинство е во опсегот на употреба.

4. Ве молиме користете неутрален детергент при перење.

5. Може да се мие во машина за садови.

6. Овој меламински прибор за јадење не може да се стави во садот за готвење на пареа, но може да се користи за држење на храната печена во садот на пареа.

7. Садовите од меламин може да избледат и да се истрошат по долготрајно користење неколку години, што е нормална појава и нема да предизвика опасност за вашето тело.

8. Кога садовите од меламин се испукани или деформирани, престанете да ги користите и заменете ги со нови садови.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Налепница: CMYK печатење

  Употреба: Хотел, ресторан, Домашна секојдневна употреба прибор за маса од меламин

  Ракување со печатење: Филмско печатење, печатење со свилен екран

  Машина за миење садови: Безбедно

  Микробранова печка: Не е погодна

  Лого: Прилагодено прифатливо

  OEM & ODM: Прифатливо

  Предност: Пријателски за животната средина

  Стил: Едноставност

  Боја: Приспособена

  Пакет: Прилагодено

  Масовно пакување/политорба/кутија во боја/бела кутија/пвц кутија/кутија за подароци

  Место на потекло: Фуџијан, Кина

  MOQ: 500 комплети
  Пристаниште: Фужоу, Ксијамен, Нингбо, Шангај, Шенжен..

  Поврзани производи