Прилагодено меламин прибор за јадење Дрвен образец Едноставен елка во форма на зголемена послужавник за храна

Краток опис:

Модел бр.: сет за вечера од меламин 2022 година


Детали за производот

Детали за производи

Ознаки на производи

Вовед

Вкусната храна го прави здраво телото на луѓето, а добриот прибор го здрави умот на луѓето.Овој сет на прибор за јадење не ја пренагласува едноставноста и античките вкусови.Следејќи ја едноставноста на природата, елементите на новата ера се вградени во дизајнот, што ја прави целата потрајна и полна со природен вкус.Во исто време, изгледа свежо.

Овој сет на послужавници има задебелен дизајн, кој е повеќе термички изолиран, нема бруси и не ги повредува рацете и има мазна и рамна површина.Плеховите не се бојадисани или полирани со восок, а материјалите и изработката се здрави и безбедни.Плочата не апсорбира вода и не е лесно да се деформира и пука.Садовите од меламин лесно се чуваат, дизајнот со долга рачка е лесен за земање и ракување, не е потребно посебно одржување, не се добиваат слики од влажноста на воздухот, нема мувла во споредба со производите од дрво, не е потребна грижа за подмачкување секој пат, и таму не е строг услов за складирање.Барањата се погодни за различни клими и региони.

Висококвалитетниот деликатес доаѓа од секој детал.Оваа серија на садови е направена од вистински материјали, дебели материјали, удобни за ракување, дрвените рачки се дизајнирани во согласност со јавната естетика, текстурата и бојата се јасни и не се заматени, текстурата е тврда и издржлива, а дебелината е видлива.До 20mm, различни стилови, LOGO може детално да се приспособат, овој сет има повеќе фиоки со рачки од различни големини, погодни за различни потреби.

Овој сет на садови од меламин има техника на налепници.Материјалите и процесите се нетоксични и безопасни.Користете висококвалитетни материјали за да го заштитите здравјето на корисниците.Материјалот е еколошки и може да помине различни тестови.

Убавината на лесен луксуз го прави животот поудобен.Слабо и удобно, но безопасно благородништво и елеганција, став за следење квалитетен и извонреден живот, само за да се постигне топол и релаксирачки простор за живеење.На животот му треба чувство за ритуал, добрите садови се доволни за да се осветли трпезариската маса, а може да се користи и храна како сечење овошје, леб и друга храна.Добриот прибор за јадење може да ги смири емоциите на луѓето и да ја почувствува мирната состојба на умот во слободното време.

Опис на производот

Име на производ: Пластичен аква-син цветен дизајн Модерен Најпродаван сет на елегантен дом за вечера од меламин
Сертификација: SEDEX 4PILLAR,BSCI,TARGET,WAL-MART,LFGB
Модел: Сет за вечера од меламин 2022 година
Опис: Прилагодено
Материјал: 100% меламин, А5
Печатење: Бело/боен материјал со налепница, еднобојна.
Приспособено: OEM и ODM се добредојдени
Детали за пакување: Браун рефус пакет, бело рефус пакет, бела кутија, кутија во боја, прозорец

кутија, кутија за блистер, дисплеј

MOQ: сет од 500
Масовно време на водство: 30-45 ден по потврдениот примерок
Употреба: 1) Секојдневна употреба;2) Храната содржи;3)Пикник;4)подарок;5) Промотивно
 

Додатни информации:

1) Различни дизајни
2) Нетоксична и издржлива употреба; издржлив на киселина.
3) Отпорен на топлина
4) Одделение за храна, може да ги исполни сите тестови за ниво на безбедност на храна
Примерок за време на водство: 5-7 дена за нормална мувла, само нов дизајн

Забележете

1. Овој меламински прибор за јадење не се крши лесно, но ако природната висина надмине 2 метри или намерно се скрши за време на тестот, ќе се оштети.

2. Не допирајте отворен пламен и не ставајте го во рерната.Не се препорачува греење со микробранова печка.

3. Може да се стави во фрижидер за употреба, а температурата на фрижидерот за домаќинство е во опсегот на употреба.

4. Ве молиме користете неутрален детергент при перење.

5. Може да се мие во машина за садови.

6. Овој меламински прибор за јадење не може да се стави во садот за готвење на пареа, но може да се користи за држење на храната печена во садот на пареа.

7. Садовите од меламин може да избледат и да се истрошат по долготрајно користење неколку години, што е нормална појава и нема да предизвика опасност за вашето тело.

8. Кога садовите од меламин се испукани или деформирани, престанете да ги користите и заменете ги со нови садови.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Налепница: CMYK печатење

  Употреба: Хотел, ресторан, Домашна секојдневна употреба прибор за маса од меламин

  Ракување со печатење: Филмско печатење, печатење со свилен екран

  Машина за миење садови: Безбедно

  Микробранова печка: Не е погодна

  Лого: Прилагодено прифатливо

  OEM & ODM: Прифатливо

  Предност: Пријателски за животната средина

  Стил: Едноставност

  Боја: Приспособена

  Пакет: Прилагодено

  Масовно пакување/политорба/кутија во боја/бела кутија/пвц кутија/кутија за подароци

  Место на потекло: Фуџијан, Кина

  MOQ: 500 комплети
  Пристаниште: Фужоу, Ксијамен, Нингбо, Шангај, Шенжен..

  Поврзани производи